Alfisti MK форум

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки Форумски правила

1

1

Carrier
во Правила на фо...
на јануари 31, 2017, 10:46:56 pm

Нема нови пораки Добредојдовте на Алфисти МК!

20

2

Carrier
во Одг: Добредој...
на март 05, 2017, 04:41:57 pm

Нема нови пораки Комуникација со Админ и Модератори

8

2

Carrier
во Одг: Captain`s log
на март 27, 2017, 01:05:19 pm

Нема нови пораки Настани и собири

Настани и собири врзани со Alfa Romeo

0

0

Нема нови пораки Мојата Alfa Romeo

Претставете ги вашите возила во овој форум

17

6

Trpee
во Одг: Alfa Romeo 156 C...
на февруари 11, 2017, 11:04:36 am

Alfisti MK - International

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки International Alfisti, welcome!

0

0

Alfa Romeo модели

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки 4C, 8C, SZ, RZ...

Ексклузивни модели на Alfa Romeo

1

1

CuoreSportivo
во 4C Spider
на јануари 17, 2018, 12:11:58 am

Нема нови пораки Giulia, Stelvio

Новите RWD модели на Alfa Romeo

45

4

CuoreSportivo
во Одг: Alfa Romeo Giuli...
на јануари 26, 2018, 09:45:36 pm

Нема нови пораки MiTo, Giulietta

3

2

CuoreSportivo
во Alfa Romeo Giulietta
на февруари 14, 2018, 03:56:20 pm

Нема нови пораки 159, Brera, Spider

12

4

CuoreSportivo
во Alfa 159
на април 25, 2017, 12:54:10 pm

Нема нови пораки 147, 156, GT

1

1

CuoreSportivo
во Alfa 147
на март 03, 2017, 12:11:45 am

Нема нови пораки 164, 166

0

0

Нема нови пораки 145/6, 155, GTV, Spider

1

1

Martin
во Alfa 145 и 146 серв...
на февруари 03, 2017, 01:05:15 pm

Нема нови пораки 33, Sprint, Sud и останати Boxer модели

2

2

CuoreSportivo
во Alfa Romeo Alfasud
на јануари 12, 2018, 10:28:43 pm

Нема нови пораки 75, 90, Giulietta, Alfetta и останати transaxle модели

1

1

CuoreSportivo
во GTV6
на јануари 12, 2018, 10:25:57 pm

Нема нови пораки Модели во најава

Тие доаѓаат

0

0

Нема нови пораки Alfa Romeo историски возила

0

0

Општо за Alfa Roemo

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки Техника и механика

Општи прашања околку техниката и механиката.

4

2

CuoreSportivo
во Легендарниот...
на февруари 28, 2017, 11:22:51 pm

Нема нови пораки Естетско одржување

Перење, чистење, полирање, нега....

3

2

Carrier
во Одг: Полирање...
на април 15, 2017, 10:35:17 pm

Нема нови пораки Гаража - направи сам

DIY секција.

11

5

Carrier
во Одг: Фарбање ...
на април 16, 2017, 10:42:44 pm

Нема нови пораки Галерија и мултимедија

Галерија на нашите возила...

14

6

Carrier
во Spider
на септември 28, 2018, 10:25:22 am

Нема нови пораки Споредба на модели, пазар, совети при купување...

7

2

Carrier
во Одг: Кои и кол...
на февруари 05, 2017, 01:02:02 pm

Огласи

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки Продавам

Продажба на сè во врска со Alfa Romeo

7

5

Carrier
во Бандаши 18" со ...
на декември 30, 2018, 05:39:16 pm

Нема нови пораки Купувам

Сакам да купам нешто во врска со Alfa Romeo

1

1

Carrier
во Купувам 75-ка
на јануари 31, 2017, 10:20:29 pm

Останати италијански возила

Форум пораки теми Последна порака
Нема нови пораки Сите останати италијански возила

Ferrari, Maserati, Lamborgini, Lancia, Fiat....

0

0

  • Нема нови пораки
  • Форум за пренасочување

ALFISTI MK - инфо центар

Статистика на форумот Статистика на форумот

160 Пораки во 50 Теми 38 Членови. Последен член: Philiprhity
Последна порака: "Бандаши 18" со ..." ( декември 30, 2018, 05:39:16 pm )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници Присутни корисници

2 гости, 0 членови

Најмногу присутни корисници денес: 2. Најмногу присутни корисници: 25 (август 19, 2018, 02:13:47 pm)